Autor: Anna Szczęsna

„Dziewczyna z wiatrem we włosach” autorstwa Anny Szczęsnej to drugi tom serii „Między stronami życia” od Wydawnictwa Kobiecego.

Autorka otuliła nas ciepłem, nadzieją i pozytywnymi emocjami. Lekkie pióro urzeka i sprawia, że bez reszty wnika się w historię, dzięki której (tym razem) poznajemy bliżej Marlenę (agentkę literacką Michała).

Dotykamy trzech ważnych obszarów życia: przyjaźni, miłości i rodziny.

Pełna oddania przyjaźń, która jest nieoceniona, zwłaszcza gdy pojawiają się życiowe trudności. Miłość rodząca się w niecodziennych okolicznościach, wystawiona na wielką próbę i dająca siłę do walki o siebie i szczęście… I zawiłości relacji rodzinnych, poświęcenie dla bliskich, chęć niesienia pomocy i trudna sztuka wyznaczania granic to elementy, które były dla mnie dodatkowym atutem tej historii.

Bardzo ciekawie zostało przedstawione życie zawodowe Marleny. Praca, która staje się najważniejszym elementem codzienności, przysłania wszelkie inne aspekty i sprawia, że samotność jest mnie bolesna…

Wspaniale zarysowani bohaterowie, a zwłaszcza Marlena, zachwycają… toruńskie tło zaprasza do wyprawy wąskimi uliczkami a całość oprószona nadzieją, wiarą w szczerą miłość i prawdziwą przyjaźnią. Gorąco polecam lekturę tej ciepłej opowieści i pozostaje mi czekać na tom trzeci.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.