Autor: Emily G

Wierzycie w miłość, która daje całkowite zrozumienie, pełną akceptację podjętych decyzji i absolutne wybaczenie?

„Kłamstwa od serca” autorstwa Emily Giffin to ciekawie przedstawiona historia poszukiwania prawdziwej miłości… miłości dojrzałej, głębokiej, odpornej na przeciwności losu. Uczuciu, które pozwala dwóm osobom iść przez życie w tym samym tempie i w tym samym kierunku. Emocji, która jest trwała i nie daje się zniszczyć chwilowym, życiowym huraganom.

To historia młodej dziennikarki, Cecily, która pragnie życia i miłości ze snów. Odważny krok przeprowadzki do Nowego Jorku to otwarcie rozdziału, który ma przynieść spełnienie i zadowolenie z życia. Z upływem czasu okazuje się, że praca i związek nie wyglądają jak ze snów, że stagnacja i brak rozwoju zaczynają uwierać… i czas na zmianę.

Emily Giffin wspaniale ukazuje zderzenie marzeń z szarą rzeczywistością. Na naszych oczach główna bohaterka podejmuje działania, by jak najbardziej zespolić te dwa obszary. Czy jej się uda? Czy przeżyje gorzkie rozczarowanie? Czy będzie musiała zmienić swoje myślenie o „prawdziwej miłości”.

Cudowna opowieść o dojrzewaniu w myśleniu o miłości, o przyjaźni i rodzinie, która jest niezmiennie opoką, o poświęceniu w walce o życie najbliższych osób.

Polecam lekturę „Kłamstwa od serca”, bo to historia budująca wiarę w człowieka, w miłość pokonującą przeszkody i w ludzi, którzy bardziej troszczą się o innych, niż o siebie. To też piękna lekcja dojrzewania do życia w zgodzie z sobą.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Otwarte.