Autor: Alison Ragsdale

Dziś przychodzę do Was z poruszającą opowieścią. „Kochana córeczka” autorstwa Alison Ragsdale to historia miłości rodzicielskiej wystawionej na wielką próbę, historia nadziei wbrew przesłankom medycznym, historia przyjaźni, która umożliwia przetrwanie najgorszych chwil życia.

Choroba dziecka to największy lęk rodzica… choroba genetyczna to lęk i ogromne poczucie winy. Ogrom bólu, który spada na rodzinę, jest niewyobrażalny, a liczba pytań przytłaczająca… Dlaczego moje dziecko? Dlaczego nasza rodzina? Co można zrobić? Jak pomóc dziecku? Jak poradzić sobie z huraganem emocji? Jakimi słowami ukoić lęk dziecka?

Diagnoza dziesięcioletniej Carly niweczy ład rodzinny. Do spokojnego, przepełnionego miłością domu wkrada się rozpacz, zwątpienie i chaos. Rodzice zrobią wszystko by pomóc tracącej wzrok dziewczynce, by mogła jeszcze wiele zobaczyć, by mogła nadal cieszyć się życiem. Wielka podróż, która miała wywołać radość i uśmiech przyniosła łzy i jeszcze więcej bólu.

To przepięknie napisana historia o nadziei, o sile walki z przeciwnościami losu i o wielkiej miłości… takiej miłości, która zdarza się raz w życiu. To wspaniała opowieść o więzi matki z córką w najtrudniejszym czasie życia… gdy wszystko wokół się rozpada… gdy życie odbiera nie tylko mniejsze przyjemności… ale również to, co nadaje sens istnieniu.

Gorąco polecam lekturę, bo „Kochana córeczka” to książka, która wzruszy i zmusi do refleksji, ukazując wielką siłę człowieka, ogromną miłość i prawdziwą przyjaźń.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.