Autor: Laura Sebastian

Dziś o pierwszej części Trylogii Księżniczki Popiołu autorstwa Laury Sebastian.

„Nie wszystkie bitwy wygrywa się dzięki sile…”

Gdy w wieku 6 lat traci się matkę, kraj i wolność… można stracić wolę walki, można złożyć broń i zwyczajnie zrezygnować z siebie i starań o odzyskanie królestwa i dobrego imienia. „Przez dekadę była niewolnicą we własnym pałacu. Znosiła niezliczone akty przemocy i kpiny za strony Kaisera i jego dworu. Była bezsilna, a przeżyć w nowym świecie udało jej się tylko dzięki zakopaniu głęboko w swoim wnętrzu dziewczyny, którą była wcześniej”. Ile może znieść młoda kobieta? Jak okrutne jest życie, które zmusza do modlitwy o śmierć? Czy wola życia i zmiany pokona kiełkującą w sercu śmierć? Czy księżniczce uda się powstać z popiołu?

„Księżniczka Popiołu” to książka, która ukazuje niezwykłą siłę młodej Theo, kobiety o niezwykłej determinacji w walce o życie. To wspaniała historia walki światła z mrokiem… życia ze śmiercią… dobra ze złem. To książka o władzy, o destrukcyjnych ambicjach i intrygach, ale również o odpowiedzialności za innych i poczuciu obowiązku. Czy niezwykła determinacja i bystrość umysłu mogą pokonać panoszące się zło?

Gorąco polecam lekturę „Księżniczki popiołu”, to powieść o wspaniale zarysowanych bohaterach, zwrotach akcji i absolutnie zachwycającej sile i determinacji. To książka zdecydowanie nie tylko dla fanów fantastyki. To powieść ukazująca jak cienka linia dzieli nienawiść od miłości, przyjaźń od wrogości.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk.