Autor: Kamila Mitek

Dziś o książce, która była dla mnie jak opatrunek z czułości, nadziei i miłości. Książce, którą się pochłania na raz. To historia, którą się poznaje, czując słońce na skórze i niezwykłe aromaty greckiej kuchni. „Moje greckie lato” autorstwa Kamili Mitek to cudowna opowieść, która otula ciepłem i subtelnością.

Wraz z główną bohaterką przenosimy się do Grecji, gdzie poznajemy zupełnie nowy świat. „Wszystko jest tu dla niej nowe i zachwycające – smaki, widoki, ludzie, a zwłaszcza jeden mężczyzna…” Czy bajeczna wyspa, którą pokochała, mogłaby być jej nowym domem?

Nowe miejsce zmusza do refleksji nad dotychczasowym życiem, a zmiana otoczenia unaocznia kobiecie, jak trudne jest życie w samotności… pomimo bycia mężatką. Czy Agata zaufa sercu? Czy zdecyduje, iż ważniejszy jest obowiązek wobec męża? Czy będzie umiała zawalczyć o własne szczęście?

Prócz wewnętrznej, emocjonalnej burzy, Agata nieoczekiwanie zostaje uwikłana w pogmatwane relacje rodzinne swoich pracodawców. Czy jej mądrość życiowa, trzeźwy osąd i empatia pomogą wyleczyć tę przedziwną rodzinę? Czy zniszczone przez egoizm relacje uda się uratować?

Gorąco polecam lekturę książki „Moje greckie wakacje”, to pełna nadziei i aromatów opowieść, która daje prawdziwą przyjemność obcowania z książką. Cudowny język, lekkość opisów najpiękniejszych zakątków Kefalonii, ciekawa historia rodzinna z tajemnicą w tle i miłość… cóż to idealna letnia lektura.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dragon