Autor: Glennon Doyle

„Nieposkromiona” Glennon Doyle Melton to miała być lekka piątkowa lektura… ależ się pomyliłam.

To książka o uwalnianiu się ze schematów, z ram stereotypów i społecznych ograniczeń. Książek o ramach, w których zostały uwięzione kobiety, jest wiele, ale ta publikacja jest ciekawa również dlatego, że widzi również ramy, w których zostali uwięzieni mężczyźni. „W wieku dziesięciu lat uczymy się, jak być grzecznymi dziewczynkami i prawdziwymi chłopcami. W wieku dziesięciu lat dzieci zaczynają ukrywać to, kim są, aby stać się tym, czym świat oczekuje, że się staną. Właśnie mniej więcej w tym wieku zaczynamy się przyzwyczajać do poskramiania samych siebie”.

Glennon Doyle jest aktywistką, przywódczynią i mówczynią. „Grupa inauguracyjna SuperSoul 100 w sieci OWN wskazała ją jako jedną ze stu przebudzonych liderów, którzy wykorzystują swój głos i talent, by ulepszać ludzkość”.

Polecam Wam lekturę, bo to książka ważna a temat, który porusza, powinien pojawiać się częściej i zmuszać nas do refleksji. To książka, która mnie zatrzymała, która zmusiła do przeczytaniu wielu fragmentów drugi i trzeci raz. Ta publikacja mobilizuje do zmiany, nawet jeżeli niedotyczącej całego życia, to choć jednego elementu. Emanuje z niej troska o kolejne pokolenia, o wychowanie bez narzucania ram, o możliwość ofiarowaniu dzieciom możliwości wyboru własnych ścieżek. To nie jest tekst zawierający górnolotne mądrości… to książka bazująca na doświadczeniach życiowych autorki i jej córek. Ja do tej książki będę wracała, by znajdować inspirację do zmian.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwo Sensus