Autor: Lisa Gardner

Dobry wieczór Kochani.

Dziś o książce „W ukryciu” autorstwa Lisa Gardner.

Znacie pióro autorki? Cenicie?

Annabelle M. Granger ucieka przez dwadzieścia pięć lat i po tym czasie dowiaduje się, że jej ciało odnaleziono w masowym grobie, wraz z pięcioma innymi zwłokami dziewczynek… to moment, by wyjść z ukrycia, zadać pytania i odkryć prawdę. „Możesz uciekać. Możesz się ukrywać. Ale nie licz na to, że przeszłość Cię nie odnajdzie.” Tajemnicza sprawa z przeszłości „przestaje dotyczyć tylko przeszłości.” Czy zagrożenie ucichło lata temu? A może nigdy nie było realne? Może permanentna ucieczka była tylko potrzebą chorego, przerażonego umysłu ojca… strachu matki i wiary dziecka w przedstawiony przez rodziców świat…

Detektyw D.D. Warren i policjant Bobby Dodge (który w tej części gra pierwsze skrzypce) zrobią wszystko, by odkryć prawdę i nie dopuścić do zbrodni. Jednak powstrzymanie spirali zła będzie wyjątkowo trudnym zadaniem. Nieustannie pojawiają się nowi podejrzani, nowe tropy a nowe informacje wzmagają przerażenie.

Ta książka w niezwykły sposób porusza ważny i trudny temat porwań i okrucieństwa wobec dzieci. Przeszłość spleciona z teraźniejszością, tajemnice i klimat nieustającego osaczenia wyróżniają tę lekturę. Gorąco polecam, bo to świetna książka z wartką akcją, zaskakującymi zwrotami akcji i mocnym zaskoczeniem.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros.