Autor: Małgorzata Starosta

Początek roku szkolnego to trudny i stresujący okres, dlatego z taką przyjemnością sięgnęłam po komedię kryminalną… „Wina wina” autorstwa Małgorzaty Starosty. Jakaż to była radość, ile śmiechu, ile zachwytów nad słowem pisanym… jak wielka przyjemność z obcowania z książką.

Kiedy jedni snują plany stworzenia winnicy i sprzedaży najlepszego wina, inni, za sprawą wina wyjawiają kolejne tajemnice z przeszłości.

Agata Śródka, były mąż i aktualna Pani Śródka przy jednym stole… to już wyborny pomysł na przezabawną historię z dialogami pełnymi ostrych szpilek. Jednak gdy przy stole gromadzą się kolejne osoby ze wstydliwą przeszłością i pewna starsza dama, skora do ich wyjawienia to akcja robi się coraz ciekawsza. W atmosferze wyjawiania sekretów, morza wina i ciężkich poranków pojawiają się kolejne ofiary mordercy. Każdy ma motyw, wszyscy muszą zostać przesłuchani i winny/winna/winni muszą zostać odnalezieni.

Śledztwo z przerwami na degustacje wina, pałacyk skrywający tajemnicę, winnica, legenda cysterskiego zakonu, wyśmienity humor sytuacyjny, charakterów i językowy (na najwyższym poziomie) to wspaniałe składowe tej książki. Zachwycają bohaterowie, błyskotliwy język i pomysł na przezabawną historię, dlatego serdecznie polecam najnowszą książkę Małgorzaty Starosty.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAB.