Autor: Harlan Coben

Dziś o książce „Bez pożegnania” autorstwa Harlan Coben.

Czy słowa umierającej matki wypowiedziane przed śmiercią mogą zmienić myślenie o przeszłości… mogą spowodować rozpoczęcie poszukiwań brata, uznanego za winnego morderstwa i uważanego za martwego od 11 lat?

Will pragnie poznać prawdę, potrzebuje uporządkować rodzinne sprawy, by wyzbyć się poczucia winy, krzywdy i zawodu. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach znika jego partnerka, a teraźniejszość (która dawała nadzieję) znika, sprawy się komplikują. Pytań przybywa, tempo wydarzeń drastycznie wzrasta, a odpowiedzi brakuje.

Emocje buzują wraz ze stopniowym odkrywaniem tajemnic z przeszłości. Komu zależy na ukryciu prawdy? Kto pociąga za sznurki w teatrze oszustw i manipulacji?

Intrygi, niebezpieczni ludzie, porachunki narkotykowe i chęć odkrycia prawdy, oczyszczenie dobrego imienia brata, wymierzenia kary… a może zemsta???

Dla wielbicieli twórczości Cobena to prawdziwa perełka. Ja potrzebowałam chwili, by wejść w tę tajemniczą, mroczną i nieoczywistą historię. Dlatego polecam sięgnięcie po ten tytuł i wyrobienie sobie własnej opinii. To, co jest pewne sieć gęsto utkanych kłamstw zaskakuje, tak samo, jak zakończenie… a dla mnie to wielki plus.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję @Wydawnictwu Albatros.